W spółce partnerskiej…

Spółka partnerska – jest osobową spółką utworzoną przez jej wspólników w celu wykonywania wolnego zawodu. Utworzenie takiej spółki w innym celu, niż wymieniony powyżej, nie jest możliwe. Dosyć istotna informacją jest to, że wspólnicy, wykonujący wolny zawód, prowadzą przedsiębiorstwa pod własną nazwą.

 

!!! Wspólnikami(partnerami) w spółce partnerskiej mogą być tylko osoby fizyczne. Nie mogą to być osoby prawne, spółki cywilne czy inne handlowe spółki osobowe, choćby tworzyli je reprezentanci wolnych zawodów.

 

Co jest potrzebne, aby założyć spółkę partnerską ?

- umowa spółki zawarta w formie pisemnej,

- zgłoszenie spółki do KRS.

 

Prawnie nie określono minimalnego kapitału, który jest potrzebny do utworzenia spółki partnerskiej. Koszty finansowe wynikają więc z rzeczywistych potrzeb przedsiębiorstwa.

 

Partnerzy w tej spółce nie ponoszą odpowiedzialności za zobowiązania spółki, które powstaną w wyniku wykonywania przez pozostałych wspólników wolnego zawodu. Będąc wspólnikiem w spółce, nasza odpowiedzialność rozciąga się również na naszych współmałżonków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>