Oddział spółki zagranicznej w Polsce ? Tak. Oto, co musisz wiedzieć.

Czym jest oddział spółki?

Otóż jest to wyodrębniona i samodzielna organizacyjnie część działalności gospodarczej, wykonywana przez przedsiębiorcę poza jego siedzibą lub poza głównym miejscem wykonywania działalności. Polega to na tym, że oddział działa pod tą samą nazwą, co jednostka główna, jednak występuje i prowadzi działalność w innym miejscu niż ona. Obowiązkiem takiego oddziału jest samodzielne sporządzanie sprawozdania finansowego.

Obecnie, w dobie stałego rozwoju współpracy międzynarodowej, otwierania rynków pomiędzy państwami i kontynentami, zagraniczni przedsiębiorcy coraz częściej podejmują się prowadzenia działalności w naszym kraju.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą zagranicznym i planujesz utworzyć oddział swojej firmy w Polsce, to mam dla Ciebie kilka ważnych wskazówek. Oto one :

1. Stworzony przez Ciebie oddział może wykonywać działalność gospodarczą wyłącznie w takim zakresie, jaki obejmuje Twoja firma zagranicą.

 

2. Założenie takiego oddziału nie wymaga sporządzania statutu ani kapitału zakładowego. Jednak przed podjęciem działalności, oddział musi zostać wpisany do KRS. Nazwa oddziału musi składać się z oryginalnej nazwy przedsiębiorcy zagranicznego wraz z przetłumaczoną na język polski nazwą formy prawnej przedsiębiorcy. Należy dodać także określenie: oddział w Polsce.

 

3. Oddział, który stworzysz w naszym kraju, musi prowadzić oddzielną rachunkowość w języku polskim. Za zobowiązania oddziału bez ograniczeń odpowiada przedsiębiorca zagraniczny.

 

4. Na terenie Polski możesz utworzyć kilka oddziałów swojej firmy. Jednak w każdym z nich musi być osoba upoważniona do reprezentowania podmiotu zagranicznego.

 

Firma w Polsce ? To może być strzał w dziesiątkę !

Zaryzykuj, możesz wiele zyskać !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>