Dotacja z Unii Europejskiej ? Chętnie…

Chcesz założyć firmę, ale brakuje Ci środków finansowych ? Dotacje unijne – to rozwiązanie dla Ciebie. Myślę, że na początku należy określić, kto w ogóle może się o nie starać.

Otóż:

osób, które pozostają bez pracy przez okres co najmniej kolejnych 12 miesięcy w ciągu ostatnich 2 lat,

kobiet powracających oraz wchodzących po raz pierwszy na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dzieci,

osób do 25. roku życia,

osób niepełnosprawnych,

osób po 45. roku życia,

osób zamieszkujących gminy wiejskie i miejsko-wiejskie,

mieszkańców miast do 25 tys. mieszkańców zamierzających podjąć zatrudnienie w obszarach niezwiązanych z produkcją roślinną i/lub zwierzęcą.

Jak może wyglądać taka dotacja ?

Może ona wystąpić w trzech wariantach. Pierwsze z nich to doradztwo oraz szkolenia z wiedzy, która jest niezbędna do założenia i prowadzenia działalności gospodarczej. Druga opcja to przyznanie środków finansowych na rozwój działalności do kwoty 40 000 zł. Trzecia i już ostatnia opcja to finansowe wsparcie pomostowe wypłacane w okresie do 6 miesięcy.

Jak starać się o dotację ?

Całą procedurę dotyczącą starań o dotację należy zacząć od zgłoszenia się do odpowiedniej instytucji pośredniczącej. Do zadań tych instytucji należy wybór osób, które otrzymują wsparcie finansowe na rozwój własnej działalności gospodarczej, wypłata wsparcia finansowego, a także nadzór nad prawidłowością wydawania otrzymanego wsparcia finansowego.

http://www.biznesplany.biz/wp-content/uploads/2009/07/dotacje-unijne-dokumenty.jpg

Dotacja ? Jestem na tak.

Unia wyciąga do Ciebie, jako początkującego przedsiębiorcy, rękę.

Nie zmarnuj tej szansy !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>