Podatki w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością !

Każdy przedsiębiorca, prowadzący własną działalność gospodarczą, dąży do tego, aby jego biznes zaczął przynosić zysk. Prowadzenie spółki z o.o. jest bardzo popularną formą działalności, ze względu na łatwość i szybkość w jej prowadzeniu.

Jednak każda spółka obciążona jest obowiązkiem płacenia podatków.

Są to:

CIT → czyli podatek od osób prawnych. Z każdego dochodu spółki i na tej podstawie musi odprowadzać podatki. Podstawowa składka podatku wynosi 19%, a wraz ze wzrostem dochodu, rośnie wysokość podatku.

PIT → czyli podatek od osób fizycznych. Jego podstawowa składka wynosi 18% i tak jak w przypadku podatku CIT – rośnie wraz ze wzrostem dochodu.

VAT → jego podstawowa stawka to 23%, ale można również spotkać 0%, 5% lub 8%. DO jego płacenia jest zobowiązana każda firma, która sprzedaje towary lub usługi.

POZOSTAŁE → są to podatki, które przedsiębiorcy płacą od nieruchomości, transportu, akcyzy i czynności cywilno-prawnych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>