SPÓŁKA Z O.O. jako najpopularniejsza forma prowadzenia działalności !

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością została uznana za najczęściej wybieraną spółkę przez osoby chcące założyć własny biznes.

Dlaczego spółka ta cieszy się taką popularnością ?

Z jednej strony, na pewno pod uwagę brana jest ograniczona odpowiedzialność za zobowiązania spółki, na co wskazuje już sama jej nazwa. Ważne jest, aby pamiętać, że dotyczy to wspólników spółki z o.o.. W kwestii zarządu jest nieco inaczej, ponieważ w przypadku celowego działania na szkodę spółki, każdy członek może zostać pociągnięty do odpowiedzialności z majątku prywatnego. Jest to ważna informacja, ponieważ coraz częściej można spotkać się z tematem problemów finansowych firm.

Z drugiej strony zaś powodem wybierania spółki z o.o. może być prestiż, gdyż wiele osób uważa, że spółki te cieszą się większym powodzeniem w nawiązywaniu kontaktów z kontrahentami.

Jeszcze innym powodem może być zmniejszony do 5 000 zł kapitał zakładowy, co ułatwia zakładanie owej spółki.

Założenie spółki z o.o. wiąże się z kilkoma podstawowymi obowiązkami takimi, jak:

obowiązek prowadzenia pełnej księgowości,

podwójne opodatkowanie zysku wypłacanego wspólnikom.

Jeden komentarz do “SPÓŁKA Z O.O. jako najpopularniejsza forma prowadzenia działalności !

  1. Bardzo dużo przydatnych informacji, własnie czegoś takiego szukałam, bo nie wiedziałam jaką działalność założyć! Dzięki Ci za ten wpis! ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>