KRS i zmiana nowego adresu spółki ?

Czy trzeba przedstawić umowę o wynajem lub nabycie lokalu ?

Wiadome jest, że każdą zmianę adresu spółki należy zgłosić do Krajowego Rejestru Sądowego. Jednak nie każdy wie, że przy takiej zmianie nie trzeba sądowi przedkładać dokument, który potwierdza uprawnienia spółki do korzystania z danego lokalu lub nieruchomości (nowa siedziba).

Wynika to z art. 19, ust. 2 ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym. Z przepisu tego wynika, że istnieje obowiązek dołączenia dokumentu, który potwierdza uprawnienia do korzystania z lokalu lub nieruchomości tylko w przypadku, gdy wniosek o wpis do rejestru przedsiębiorców składany jest po raz pierwszy.

Z przedstawionej sytuacji można wywnioskować, że spółka, która chce dokonać zmian w adresie swojej siedziby, nie ma obowiązku ukazania sądowi dokumentu potwierdzającego wynajem, dzierżawę, zakup lub użyczenie nieruchomości lub lokalu, w którym będzie znajdowała się nowa siedziba spółki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>