… a jeśli by tak zakupić nową spółkę ?

Nowe spółki są w ostatnim czasie bardzo popularne. Pisząc „nowa” nie mam na myśli konkretnie tego, że osoba chcąca rozpocząć prowadzenie własnej działalności gospodarczej, musi zmierzyć się z wszystkimi męczącymi i czasochłonnymi procedurami. Obecnie wiele osób decyduje się na zakup gotowej spółki, która jest równie atrakcyjna i kompletna, jak spółka, którą poszczególne osoby zakładają krok po kroku.

W ostatnim czasie, w Polsce nowe firmy powstają jak przysłowiowe grzyby po deszczu, ponieważ ich liczba rośnie z dnia na dzień. Od początku tego roku zarejestrowane zostało już prawie 200 000 nowych przedsiębiorstw. Wiele osób narzeka, że bardzo trudne jest założenie w Polsce własnego biznesu, czego jednak nie potwierdzają statystyki. Polska zaczyna się rozwijać, co pozwala na uproszczanie procedur i znoszenie wielu barier.

Własną firmę może założyć KAŻDY. Jedyne, co potrzebujesz to dobry pomysł, który będzie miał szanse z konkurencją. To już połowa sukcesu. Druga połowa to determinacja i dążenie do realizacji swoich celów.

Jeśli nie chcesz tracić czasu na załatwianie wszystkich spraw i przebrnięcie przez wszystkie procedury, ale chciałbyś jak najszybciej rozpocząć prowadzenie własnego biznesu, to idealna opcją dla Ciebie są gotowe spółki.

Różnice pomiędzy zakupem gotowej spółki, a podjęciem rejestracji firmy od podstaw są dosyć znaczne. Procedura rejestracji firmy, którą zakłada się od podstaw jest bardzo czasochłonna i bardzo męcząca. Wszystko trwa około miesiąca i głównie polega na bieganiu od urzędu do urzędu i uzupełnianiu wymaganych wniosków i formularzy. Nie brzmi to kusząco i naprawdę nie jest to przyjemne. Natomiast w przypadku kupna gotowej spółki, masz możliwość rozpoczęcia działalności „z dnia na dzień”. Podstawą jest to, że musisz posiadać kapitał, który pokryje koszty całej transakcji. Wszystkie dokumenty, formularze, wnioski i inne papiery są załatwiane przez profesjonalną firmę, z której usługi skorzystałeś.

W ofercie będziesz również mógł znaleźć spółki z kilkumiesięcznym stażem, a nawet kilkuletnim. Odległa data zarejestrowania takiej spółki może okazać się korzystna w kwestiach uzyskania kredytu, uczestnictwa w przetargach i innych procedurach urzędowych. Ważne jest także to, że klienci i kontrahenci lepiej spojrzą na Twoją firmę, z racji tego, że biznes, który posiada już jakiś „staż” wzbudza większe zaufanie.

Jeśli nadal nie jesteś przekonany, to zapewniam Cię, że nie masz się czego obawiać, ponieważ zakup gotowej spółki to idealna opcja dla Ciebie i Twojej działalności. Nic nie tracisz, a możesz wiele zyskać.

Decyzja należy do Ciebie. Twoja przyszłość i Twój biznes tylko i wyłącznie w Twoich rękach !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>