Wady spółki z o.o. komandytowej, na które warto zwrócić uwagę.

Po pierwsze: KONIECZNOŚĆ PROWADZENIA PEŁNEJ KSIĘGOWOŚCI

Jak zapewne wiesz, prowadzenie księgowości wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają przedsiębiorstwo. Na dodatek jest podwójne, ponieważ księgi rachunkowe muszą być prowadzone zarówno dla spółki z o.o. jak i spółki komandytowej.

Po drugie: WYSOKIE KOSZTY REJESTROWE

Wysokie koszty rejestracji wywodzą się z tego, że trzeba zarejestrować obie ze spółek – sp. z o.o. oraz sp. komandytową. Należy pamiętać, że koszty ponoszone w celu dokonania wpisu do KRS nie są niskie, a w tym przypadku są one podwójne.

Po trzecie: OBOWIĄZKOWE UBEZPIECZENIE

Jest to bardzo ważna informacja, ponieważ każdy ze wspólników spółki komandytowej (jeśli jest osobą fizyczną), podlega obowiązkowi ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego.

Po czwarte: ZALECANE KONSULTACJE PRAWNE

Z racji tego, że spółka z o.o. komandytowa jest uważana za trudną do założenia, zaleca się, aby przy tworzeniu umowy i wypełnianiu dokumentów, zgłosić się do osoby, która profesjonalnie podejdzie do sprawy, dając Ci gwarancję poprawnej realizacji celu.

 

Każda spółka ma swoje wady i zalety, podobnie jest ze spółką zoo komandytową, która w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularną formą prowadzenia działalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>