Firmy w Polsce coraz śmielsze!

zakladanie-firm-w-polsce

Z racji tego, iż blog na którym się właśnie znajdujesz dotyczy zakładania, rejestracji i po części także prowadzenia własnej działalności, doszłam do wniosku, że najwyższy czas, aby udowodnić, że w Polsce także można prowadzić firmę zgodnie z najwyższymi standardami, której towary lub usługi będą w stanie podbić rynek światowy.

Dlatego właśnie chce wspomnieć o tym, że polskie firmy coraz lepiej i co ważne – coraz szybciej się rozwijają nie tylko na terenie naszego kraju, ale także poza jego granicami.

Czas na fakty w liczbach…

Badania wykazały, że przez ostatnie 10 lat wartość polskiej sprzedaży poza obszar Polski skoczyła (uwaga!) aż o 156%. Szacuje się, że kwartalnie polskie firmy wysyłają za granicę towary oraz usługi na kwotę ponad 40 mld euro! Co jest tego powodem? Bez wątpienia wstąpienie do Unii Europejskiej, ponieważ przed rokiem 2004, wartość towarów i usług wysyłanych za granicę wynosiła około 15 mld euro.

Polskim przedsiębiorcom nie można zarzucić, że nie są odważni. Doceniamy to, iż nie promują się utartymi ścieżkami, lecz pobijają coraz to nowsze i jeszcze dotąd nieeksponowane rynki zbytu.

Jest to ogromny krok dla naszej gospodarki, ponieważ od dawna czekaliśmy na takie wyniki. Jak sam widzisz, warto zakładać własne firmy! Oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę z wszystkich obowiązków, ale nie wolno zapominać o prawach i wynikających z nich korzyściach.

Jeżeli jesteś w trakcie podejmowania decyzji, to poniżej mam dla Ciebie kilka wskazówek, o których wspominałam w postach wcześniejszych:

 Czy warto założyć spółkę z o.o.?

 Rosnąca popularność spółki z o.o..

 Możliwość zakupu gotowej spółki.

Uproszczenie w prowadzeniu spółek.

 Jak prowadzić własną firmę?

Jak napisać umowę spółki z o.o.?

prowadzenie spółki z o.o.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>