Podatek – możliwość zwolnienia.

System podatkowy w naszym kraju nie jest aż taki trudny i uciążliwy, jak mogłoby się wydawać większości osób. Istnieje bowiem możliwość, aby po wywiązaniu się z określonych warunków, skorzystać ze zwolnienia z tego obowiązku. Warto również wspomnieć, że nie wszystkie czynności cywilnoprawne zostały obciążone obowiązkiem podatkowym.

Obowiązująca ustawa określa wyjątki, które pozwalają na to, aby dana spółka nie musiała odprowadzać podatku. Tym sposobem, spółka będzie zwolniona z podatku, gdy:

jej umowa będzie dotyczyła przekształcenia lub połączenia, których wartość już wcześniej została opodatkowana;

jej umowa przewiduje podwyższenie kapitału zakładowego, który zostanie pokryty z dopłat wspólników;

podwyższono kapitał zakładowy, ale jedynie w części, która będzie dotyczyła wartości, o którą kapitał danej firmy został pomniejszony w wyniku poniesionych strat;

przedmiotem działania danej spółki są usługi użyteczności publicznej z zakresu transportu, zarządzania, zaopatrzenia, gdy została zawarta umowa ze Skarbem Państwa lub jednostką samorządu terytorialnego. 

 

zwolnienie z podatku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>