Pośrednictwo czy samodzielna praca w zakładaniu spółki?

Jesteś jednym z tych, którzy chcą szybko prowadzić działalność, jednakże nie mają pomysłu na jego rozpoczęcie?

Tak więc, masz do wyboru:

  1. zakup czystej gotowej spółki w biurze rachunkowym,
  2. pomoc w czasie zakładania spółki,
  3. szukanie we własnym zakresie osoby, która sprzedaje swoją działalność,
  4. skorzystanie z pośrednictwa w zakupie i sprzedaży spółek.

 

Wariant pierwszy jest bardzo dobry, ze względu na pewną firmę, która przeszła przez wszystkie etapy rejestracji i nigdy nie prowadziła żadnej działalności gospodarczej. Korzystanie z usług takiej firmy możesz być pewnien, że działają zgodnie z prawem, gdyż podlegają obowiązkowej kontroli. Firmy kupowane w biurze rachunkowym zwykle są nieco droższe, aniżeli samodzielne założenie. Jednak możliwość ta pozwala na oszczędność niezbędnego czasu.

Z wariantu drugiego można skorzystać w czasie, gdy ma się odpowiednią ilość czasu i nerwów, gdyż przedsiębiorca mimo pomocy specjalistów nadal wypełnia szereg formalności.

Wariant trzeci jest jednym z najmniej wykorzystywanych sposobów. Może ze względu na ciężkie warunki i zbyt małe możliwości. Osoba decydując się na samodzielne szukanie sprzedawcy prawdopodobnie nigdy go nie znajdzie i tylko zmarnuje czas i pieniądze.

Ostatni – wariant czwarty jest najlepszym rozwiązaniem, jeżeli chce się rozpocząć działalność w miarę szybko i zaoszczędzić troche pieniędzy. Decydując się na takie rozwiązanie musisz mieć świadomość, że kupujesz firmę, która funkcjonowania już na rynku i osiągała dochody, tak więc posiada już tzw. „kartotekę”.

Każde rozwiązanie ma swoje dobre i złe strony, wybór należy już do Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>