Jak założyć spółkę z o.o. online?

Spółka z o .o jest jedną z tych form prawnych, która jest najatrakcyjniejsza do założenia i która może być najłatwiejsza w założeniu. Na ogół spółki handlowe zakłada się trudno, bo trzeba przeprowadzić ich rejestrację w KRS. Jest to nie tylko ciężki, lecz także czasochłonny proces. Na szczęście w przypadku spółki z o.o. i kilku innych, istnieje możliwość rejestracji online.

Rejestracja spółki z o.o. online to duża oszczędność czasu i pieniędzy, a przede wszystkim spora wygoda. Nie trzeba udawać się do notariusza ani tracić czas na wizytę w sądzie rejestrowym. Jedyne co trzeba posiadać to rejestrację w systemie eMS. Aby tego dokonać trzeba wejść na stronę internetową Ministerstwa Sprawiedliwości i dokonać rejestracji w systemie. Następnie posiadając konta dla wszystkich wspólników, zalogować się i wybrać możliwość rejestracji spółki z o.o. z wykorzystaniem wzorca umowy. Następnie trzeba postępować za poleceniami systemu i wypełnić wnioski. Ostatecznością jest dokonanie opłat notarialnych i sądowych, a także zebranie wymaganego kapitału, w terminie do siedmiu dni od rejestracji.

Rejestracja spółki z o.o. online to bardzo duże ułatwienie. Niestety i to może sprawiać trochę trudności. Być może rejestracja następuje w terminie do 24 godzin, lecz przedsiębiorca musi dokonać wielu dodatkowych czynności czyli uzyskać NIP, dokonać zgłoszenia do ubezpieczeń oraz VAT. Jeżeli chce się tego uniknąć, warto kupić już gotową spółkę z o.o.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>