Zakup gotowej spółki z o.o.

Samodzielne założenie spółki z o.o. nawet w przypadku rejestracji spółki online nie jest jeszcze wystarczająco szybkie i łatwe, by jak najlepiej rozpocząć działalność . Istnieje jednak sposób, by rozpocząć prowadzenie tej spółki w łatwy oraz szybki sposób. Rozwiązanie takie stanowi gotowa spółka z o.o., a dokładnie możliwość zakupu gotowej spółki z o.o.

Co to jest gotowa spółka z o.o.? 

Gotowa spółka z o.o. jest w pełni zarejestrowanym przedsiębiorstwem, które  może już prowadzić działalność gospodarczą. Aby móc ją  prowadzić przyszły właściciel spółki z o.o. musi tylko nabyć wszystkie jej udziały oraz dokonać zmiany danych przedsiębiorstwa. Zaletą z otwarcia spółki z o.o. w ten sposób jest znacznie krótszy czas, gdyż proces zakupu trwa kilka dni.

Jak przebiega zakup gotowej spółki z o.o. ? 

Jeżeli chce się nabyć gotową spółkę, wystarczy udać się do odpowiedniej firmy zajmującej się ich sprzedażą. Następnie jeżeli dokona się wyboru danej spółki,  należy udać się do notariusza, gdzie spisuje się umowę zakupu udziałów spółki. Po tym pozostaje tylko dokonanie opłat za zakup oraz zmiana danych nabytego przedsiębiorstwa w KRS, przez złożenie odpowiedniego wniosku KRS Z3.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O SPÓŁCE Z O.O. – przeczytaj krótkie przypomnienie na temat spółki z ograniczoną odpowiedzialnością!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>