Jaka forma działalności dla początkującego przedsiębiorcy?

Wiele osób, które pragną otworzyć własną firmę niejednokrotnie zastanawia się nad optymalną dla siebie formą biznesu. Większość decyduje się na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Głównym tego determinantem okazuje się niewielki kapitał zakładowy oraz prosty proces rejestracyjny, który wykonać można bez konieczności wychodzenia z domu. Prowadzenie spółki z o.o. wiąże się jednak z koniecznością rozliczania się na podstawie księgowości pełnej. Ta z kolei jest bardzo kosztowna, gdyż wymaga powierzenia jej specjalistom.

Dla początkującego przedsiębiorcy najkorzystniejsze okazać może się założenie jednoosobowej działalności gospodarczej. Po pierwsze jej rejestracja jest całkowicie darmowa i trwa zaledwie kilka dni. Ponadto nie wymaga żadnego kapitału zakładowego.

Jednoosobowa działalność gospodarcza umożliwia prowadzenie księgowości według jej uproszczonego odpowiednika, co oznacza, że wszelkie ewidencje oraz rozliczenia można wykonywać samodzielnie. Warto podkreślić, że w razie potrzeby istnieje możliwość przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę z o.o.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>