Spółka z o.o.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to samodzielny podmiot gospodarczy, posiadający osobowość prawną. To idealny wariant do poprowadzenia dużej firmy lub działalności związanej ze sporym ryzykiem. Odpowiedzialność wspólników za zobowiązania zaciągane przez spółkę jest bowiem ograniczona, co oznacza, ze nie muszą obawiać się o własny majątek w razie jej zadłużenia.

Tradycyjny proces rejestracyjny jest stosunkowo czasochłonny, jednak od 2012 roku zaistniała możliwość uniknięcia tych niedogodności poprzez rejestrację online.
Spółka z o.o. może posiadać jednego lub więcej wspólników, których stanowić mogą zarówno osoby fizyczne, jak i prawne.

Minimalny kapitał zakładowy wynosi 5 000 złotych, jednak wartość nominalna udziału nie może być na poziomie niższym niż 50 złotych.

Spółka z o.o. jest prowadzona oraz reprezentowana przez organ zwany Zarządem. Mogą tworzyć go zarówno osoby spośród wspólników, jak i spoza ich grona.

Prowadzenie działalności w formie przedstawionego wariantu zmusza przedsiębiorce do regulacji CIT-u, czyli podatku dochodowego od osób prawnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>