Przed podjęciem działalności…

prowadzenie-dzialalnosci

Założenie własnej firmy to wielkie wyzwanie dla każdej osoby, która podjęła się tego zadania. Warto jak najlepiej przygotować się do tego kroku. Stoi przed Tobą wiele nowych obowiązków, a także możliwe są pewne komplikacje. Zastanów się jaka forma prowadzonej działalności będzie dla Ciebie odpowiednia. Rozważ wszystkie zalety i wady danej formy.

Na samym początku konieczne będzie przygotowanie biznesplanu, który będzie umożliwiał uporządkowanie całej strategii firmy w jednym dokumencie. Mówi się, że pomysł jest najważniejszy, ale równie ważne jest, aby przedsiębiorca przeprowadził analizę rynku, a więc zorientował się w słabych i mocnych stronach, a także szansach i zagrożeniach, które ma jego firma. W tym celu pomocna będzie analiza SWOT. Kiedy już przedsiębiorca obmyśli swój plan, musi zdecydować o sposobie jej założenia.

Ma do tego kilka możliwości:
→ samodzielna rejestracja działalności w wyznaczonej instytucji,
→ rejestracja przy pomocy wyspecjalizowanego podmiotu gospodarczego,
→ zakup gotowego podmiotu gospodarczego.

Samodzielna rejestracja działalności gospodarczej może sprawić Ci wiele problemów. Wymaga poświęcenia sporej ilości czasu na formalności z nią związane. Jeśli do jakiegokolwiek dokumentu wkradnie się błąd, Twoje starania pójdą na marne. Zastanów się więc na skorzystaniu z pomocy przy rejestracji lub zakupie gotowej działalności. Dzięki skorzystaniu z pomocy przy założeniu firmy, lub przy zakupie gotowej spółki zaoszczędzisz swój czas, który będziesz mógł przeznaczyć na inne działania związane z podjęciem działalności.

 

* O rejestracji spółki w odpowiednich instytucjach przeczytasz tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>