Zmiana nazwy (firmy) spółki z o.o.

Firma (nazwa) spółki może polegać na zamianie, dodaniu lub usunięciu pewnych elementów składających się na brzmienie firmy.

Chcesz zmienić nazwę? Musisz pamiętać o obowiązku respektowania wszystkich zasad prawa firmowego. Przed zmianą należy sprawdzić czy proponowane nowe brzmienie firmy spółki nie koliduje z taką samą nazwą już wykorzystywaną przez innego przedsiębiorcę – umożliwia to portal Krajowego Rejestru Sądowego.

Istotne jest, aby firma nie wprowadzała w błąd, w szczególności, co do osoby przedsiębiorcy, przedmiotu działalności przedsiębiorcy, miejsca działalności, źródeł zaopatrzenia.

Zmiana nazwy (firmy) spółki podlega podjęcia uchwały zgromadzenia wspólników, która jest protokołowana w formie aktu notarialnego.
Wniosek o wpis zmiany nazwy (firmy) spółki z o.o. powinien zostać przygotowany na odpowiednich formularzach KRS. Do wniosku o wpis trzeba dołączyć też uchwałę zgromadzenia wspólników sporządzoną w formie aktu notarialnego oraz tekst jednolity umowy spółki po zmianach, a także wypełnione formularze aktualizujące, informujące o zmianie nazwy, które muszą zostać przekazane przez sąd rejestrowy do odpowiednich instytucji.

Nowa nazwa (firma) spółki z o.o. obowiązuje od momentu dokonania wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego przez sąd rejestrowy. Istotna jest data postanowienia, na podstawie którego zmiana nazwy spółki została wpisana do KRS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>