Wznowienie działalności spółki z o.o.

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością mają prawo zawiesić jej działalność na okres od 1 do 24 miesięcy. W tym czasie zwolnieni są z obowiązku płacenia składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz sporządzaniu deklaracji i wpłacaniu zaliczek na podatek.

Zawieszona działalność nie zostaje wznowiona automatycznie, nawet gdy przedsiębiorca określi datę jej wznowienia. Pierwszym krokiem do wznowienia działalności spółki z o.o. jest zwołanie zarządu spółki. Zarząd spółki podejmuje decyzję o wznowieniu działalności. Zarząd aby wznowić działalność musi złożyć odpowiedni wniosek do Krajowego Rejestru Sądowego. Na wniosku zaznacza się informację “wznowienie wykonywania działalności”. Do wniosku dołącza się uchwałę zarządu spółki o wznowieniu działalności. Po złożeniu wniosku w KRS wykreślana jest informacja o zawieszeniu wykonywania działalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>