Zwykły podpis elektroniczny już nie wystarczy do rejestracji spółki!

Jeszcze do niedawna podczas rejestrowania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przez Internet złożenie wniosku o rejestrację wystarczyło potwierdzić zwykłym podpisem elektronicznym. Niestety przez ten czas pojawiało się wiele zgłoszeń dotyczących nadużyć polegających na nieuprawnionym wykorzystywaniu danych osobowych do założenia danego podmiotu. Przyczyniało się to do zaburzeń obrotu gospodarczego, jak również powodowało ogromne problemy dla poszkodowanych.

Po wprowadzonych zmianach do zawiązania spółki przez Internet zastosować można kwalifikowany podpis elektroniczny bądź podpis potwierdzony profilem zaufanym ePUAP.

Uzyskanie podpisu kwalifikowanego obecnie nie sprawia żadnych trudności. Jego wykupienie na okres dwóch lat kosztuje trzysta złotych.

Podpis potwierdzony zaufanym profilem ePUAP jest całkowicie bezpłatny. Do identyfikacji na potrzeby uzyskania danego profilu stosuje się środki identyfikacji elektronicznej, które wykorzystywane są również przez banki w ich systemach teleinformatycznych.

Rozpowszechnienie obu wyżej przedstawionych wariantów sprawiło, że wprowadzone zmiany nie powinny stanowić dużego utrudnienia dla użytkowników danej platformy, a jednocześnie przyczynią się do wzmocnienia bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>