Rejestracja spółki z o.o.

Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością to wyzwanie, z którym musi się zmierzyć każdy nowy przedsiębiorca, który podjął się jej założenia. Na samym początku chciałabym Ci oznajmić, że zadanie to nie należy do łatwych, ale myślę, że bez problemu sobie z tym poradzisz. Gotowy ?

… przystąpmy więc do rejestracji.

Na samym początku czeka Cię sporządzenie umowy spółki, która musi mieć formę aktu notarialnego i powinny się w niej znaleźć informacje takie, jak:

nazwa spółki,

siedziba spółki,

podmiot działalności gospodarczej,

wysokość kapitału zakładowego,

liczba i wartość udziałów.

Następnie musisz dokonać wpisu do KRS w Sądzie Rejestrowym rejestracja spółki z o.o. Do składanego w sądzie wniosku musisz dołączyć zawartą umowę Twojej spółki oraz oświadczenie od wszystkich członków zarządu, o tym, że wkłady na pokrycie kapitału zakładowego zastały w całości wniesione przez wszystkich wspólników.

Na koniec, aby Twoja spółka w pełni została zarejestrowana wymagane jest otworzenie „firmowego” rachunku bankowego, do którego założenia wymagane jest posiadanie numeru REGON, czyli dziewięciocyfrowego numeru w Krajowym Rejestrze Urzędowym Podmiotów Gospodarki Narodowej.

Dodatkowo, jeśli zdecydowałeś, że będziesz podatnikiem, jesteś zobowiązany złożyć wniosek o zarejestrowanie Cię jako podatnika VAT jeszcze przed rozpoczęciem wykonywania przedmiotu twojej działalności.

Następnie ważnym obowiązkiem, który Cię obejmuje, jest zgłoszenie wybranej przez Ciebie formy opodatkowania, wyboru biura rachunkowego lub rezygnacji ze zwolnienia w płaceniu podatku VAT na druku VAT-R.

Można zauważyć, że zadań, które na Ciebie czekają jest całkiem sporo. Chcąc założyć własną firmę, musisz być świadomy trudności zadania, które masz do wykonania. Jednak już teraz gwarantuje Ci, że warto.

Trzymam kciuki ! Powodzenia !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>